Váltás az akadálymentes honlapra 2024. március 28. | Ma Gedeon és Johanna napja van.

6. Tehetségkutató Természettudományi Diákkonferencia

2017

Március 23-án iskolánk 6. alkalommal rendezte meg a Tehetségkutató Természettudományi Diákkonferenciát.

A konferencia célja a természettudományok népszerűsítése a tanulók körében, lehetőséget adva a tudományos kutatást végző diákoknak, hogy beszámoljanak projektjükről, eredményeikről. Rendezvényünk célja, hogy közelebb hozzuk a diákokhoz a természettudományos tantárgyakat. Szeretnénk a figyelmet ráirá­nyítani arra a sok érdekes, meglepő információra, jelenségre, melyeket e tantárgyak rejtenek.

A rendezvényre 10 pedagógus összesen 30 tanulót készített fel. A Kertvárosi mellett a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola

A szünetben teával és zsíros kenyérrel láttuk vendégül a résztvevőket.

A zsűri tagjai voltak: Nagy-Apátiné Kuszli Beatrix a Kiskőrösi Tankerületi központ szakmai igazgatóhelyettese (matematika és fizika tanár) és Gavlikné Kiss Anita a Szilády Áron Református Gimnázium igazgatóhelyettese (fizika és kémia tanár)

A leg…….. díjakat a következő csapatok nyerték el:

diákok, csapattagok nevei

5. évf.

Tudományos játékok, játékos tudomány

Baksa Márta

A zsűri egy különdíjat is átadott:

diákok, csapattagok nevei

diákok évfolyama

előadás témája

felkészítő tanár

Tamasi Bíborka

6. évf.

A világűr

Elekné Szélpál Ildikó

Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak a szép eredményhez. A csapatok az oklevél mellett könyvjutalomban részesültek.

Természetesen senki nem távozott üres kézzel, a tapasztalatok mellett minden résztvevő tanuló és pedagógus ajándékot kapott.

A diákkonferencia szervezői a Kertvárosi Általános Iskola KisTudós Klubjának vezető tanárai: Baksa Márta és Rapcsákné Pap Anikó

Természettudományi Diákkonferencia 2017.03.23

6. Tehetségkutató Természettudományi Diákkonferencia 2017.