Váltás az akadálymentes honlapra 2024. április 19. | Ma Emma napja van.

Kalandtúra a Kertvárosiban

2017

2017. május 16-án második alkalommal rendeztük meg a PINTÉR ATTILA MATEMATIKA EMLÉKVERSENYT

Idén iskolánk tanulói mellett négy iskola diákjai vettek részt a vetélkedőn. Így vendégül láttuk a Felsővárosi, a Fazekas, Jászszentlászló és Tompa csapatait. A verseny egy izgalmas KALANDTÚRA keretében zajlott. A játékos verseny során különböző helyszíneken izgalmas problémákat kellett megoldani a csapatoknak, míg eljutottak a kincs megtalálásáig. A programon minden iskola két csapatot indíthatott. I. kategóriában 5-6, II. kategóriában 7-8 évfolyamos diákokból álló csapatok állhattak a rajthoz. Kincskereső játékunk a sakk feltalálásának regényes történetével indult. 10 helyszínen kellett bizonyítani. Ehhez a Dzsungelen, és Mocsáron kellett átkelniük, be kellett jutniuk a Titkok templomába, végig kellett menniük a Fények útján, lejutni a Vízesésen. Megfejteni Tükörterem, a Kincstár, a Térképterem, és a Mágia háza rejtélyét, kinyitni a kincses ládát a Pi-ncében! A feladatok megoldása során lépéseket szerezhettek. A legtöbb lépést összegyűjtő csapatok szerezhették meg a kincset. Az aulában a Szatócsboltban a kincskeresés során bármikor vásárolhattak tekercseket, amelyek rövid, egyszerű feladatokat tartalmaztak és a helyes megoldásért plusz lépést kaphattak. A rejtvényes feladatok megoldása közben a Tavernában zsíros kenyeret és teát fogyaszthattak a fáradt vándorok. A legtöbb lépést szerző csapatok oklevelet és könyvjutalmat kaptak.

I. kategória nyertesei: Tompai Szabó Dénes Általános Iskola tanulói

II. kategória nyertesei: Jászszentlászlói Szent László Általános Iskola

A II. kategóriában iskolánk csapata különdíjban részesült, mert versenyen kívül ők érték el a legjobb eredményt. A csapat tagja: Bartos Bíborka (7.a), Rácz-Fodor Vivien (7.a), Császár Zsombor (8.a), Vas Szabolcs (8.a)

A versenyről senki sem távozott üres kézzel, minden csapat kapott egy kis ajándékcsomagot.

Kellemes, vidám és emlékezetes délutánt töltöttünk el, melyet reméljük jövőre is megismételhetünk.

Reál-ÖKO munkaközösség

Pintér Attila Matematika emlékverseny 2017.05.16